Saltwort - Okahijiki

Saltwort - Okahijiki

Dlhé listy sukulentného typu s neuveriteľne príťažlivou textúrou. Pôvod má v japonských slaných močiaroch, ale je adekvátne prispôsobená aj pre menej slané pôdy. Pridajte jemné šalátové listy do šalátov a sushi alebo naparujte dlhšie výhonky a získate jedinečnú a zdravú prílohu. V Japonsku je tiež známa ako „suchozemské riasy“ alebo „Okahijiki“.

2,59 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Listy majú tvar zápalky, dĺžku asi 6 centimetrov a sú jasne zelené. Rastú na konci zaoblených, rozkonárených stoniek, ktoré môžu dorásť až do výšky 30 centimetrov. Mladé lístky sa zbierajú, keď dosiahnu zhruba 10 a 15 centimetrov – vtedy sú najjemnejšie a najchutnejšie. Staršie listy môžu byť tvrdé. Okahijiki je šťavnatá, má sviežu textúru a mierne slanú chuť.

Okahijiki sa používa ako sushi, šalát alebo ako príloha k jedlám z rýb alebo kuracieho mäsa. Listy sú blanšírované v slanej vode a pridávané aj do šalátov. Okahijiki sparíme po niekoľko minút a podávame jemne poliate horčicou alebo octom. Sukulentné listy môžeme tiež mierne orestovať na masle alebo oleji, čím si zachovajú svoju typickú chrumkavú štruktúru.

Názov: Saltwort - Okahijiki
Výška: 30 cm
Stanovisko: slnečné
Využitie: Menšie, tenšie listy použite ako ozdobu do predjedál, prípadne väčšie listy použite ako podklad pre ryby alebo mäso pri servírovaní na tanieri. Okahijiki sa dobre páruje so sójovou omáčkou, sezamovým olejom, octom, cesnakom a surovými rybami. Neumyté Okahijiki skladujte v chladničke asi jeden týždeň.
Priemer kvetináča: Ø10,5

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info