O nás

Ako sme začínali

Ako sme začínali

Pestovanie je náš život, no profesionálnejšie sme sa mu začali venovať v roku 2004, kedy sme si splnili sen v podobe domu s menšou záhradkou. V tom čase sa nám narodil aj náš tretí potomok, dcéra Emma, po ktorej sme neskôr pomenovali naše záhradníctvo.

Už od začiatku sme boli plní odhodlania. Začínali sme s letničkami - balkónovými kvetmi - no keďže sme ešte nemali k dispozícii skleník, pestovali sme vo vlastnej obývačke. Bolo to náročné, no vedeli sme, že neskôr to bude lepšie. A ono to lepšie naozaj bolo! Plody našej práce sme začali predávať cez internet a okamžite nás potešil veľký počet záujemcov.

Postupne sme svoje zameranie vyselektovali a začali sme sa sústrediť najmä na skalničky a trvalky (raritky a miniatúry). Toto odvetvie sa stalo grom našej fascinujúcej práce, ktorej výsledky ponúkame širokému okruhu zákazníkov.

#PestujemBezChemie

#PestujemBezChemie

Približne v roku 2017 sme začali pestovať priesady zeleniny iným spôsobom. Spôsobom priaznivejším nielen pre prírodu, ale aj pre ľudí. Predsa len, asi každému z nás záleží na tom, čo konzumuje. Preto zeleninu pestujeme organickým spôsobom a používame iba ekologické hnojivá. Neskôr sme tento projekt pomenovali #PestujemBezChemie.


Sme radi, že s postupom času nám začali v našej záľube pomáhať aj deti, a tak sa nám podarilo vytvoriť príjemnú rodinnú firmu, ktorej cieľom je uspokojovať požiadavky všetkých zákazníkov.

Štandardy pri pestovaní

Štandardy pri pestovaní

Skalničky zväčša pestujeme v štandardných tvrdených kontajneroch K 9x9x9 cm. Odštartovali sme aj produkciu v hranatých kontajneroch K 15x15x15 cm s objemom 2,5l. Rezky mladých rastlín odoberáme z rôznych krajín Európy, vďaka čomu je zaručená ich stopercentná kvalita. Na pestovanie používame najkvalitnejší substrát, ktorý máme rokmi overený.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info