Tekvica Uchiki Kuri

Tekvica Uchiki Kuri

Tekvica - Uchiki Kuri je jednou z najspoľahlivejších odrôd tekvíc, ktoré sa dajú vypestovať. Plody pripomínajú tvar oranžovej/červenej hrušky, s orieškovou príchuťou. Určite stojí za vyskúšanie. Odporúča sa pre svoju chuť a spoľahlivosť výsledkov pestovania.

1,49 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Tekvica - Uchiki Kuri je jednou z najexpanzívnejších druhov zeleniny. Rozprestiera sa na ploche 5 metrov štvorcových a zvykne expandovať aj do susedných záhonov. Nie je teda vhodná pre malú záhradu. Môžete však experimentovať s jej pestovaním na neobvyklých miestach - napríklad na starej hromade kompostu, záhonových mriežkach, atď.

Dôležité je nechať plody dozrieť minimálne až do októbra. Zrelé plody majú tvrdé vonkajšie šupy. Ostrým nožom odrežte stopky plodov z rastliny, ktoré plánujete uskladniť. Rovnako dôležité je nechať stopku pripevnenú k plodu. Ak sú listy rastlín stále zelené, znamená to, že tekvice ešte nie sú pripravené na uskladnenie a ak by ste ich uskladnili v tejto fáze, nevydržali by dlho. Plody by ste potom mali nechať asi desať dní na slnečnom mieste a premiestniť len v prípade, ak hrozí mráz. Takto uskladnené vám vydržia až do marca, za predpokladu skladovania na suchom a pomerne chladnom mieste.

Výška dospelej rastliny: 0,4 m
Spona: 75x75 cm
Dodávané ako: Priesada v kvetináči
Veľkosť kvetináča: Ø10,5 cm

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info