Javor dlaňovitolistý 'Beni-maiko' (Acer palmatum 'Beni-maiko')

 Javor dlaňovitolistý 'Beni-maiko' (Acer palmatum 'Beni-maiko')

NOVINKA

Odroda Beni-Maiko vás na jar prekvapí explóziou červenej farby, čím na seba upúta nevídaný záujem po nevýrazných zimných farbách. Po tejto počiatočnej explózii karmínovej farby, listy jemne vyblednú do ružovo-červenej, potom sa zmenia až na zelenú farbu s červenými žilkami počas letných mesiacov - nakoniec na jeseň očakávajte intenzívne oranžové a červené odtiene. 3 až 5-laločnaté listy sú špicaté, tvarované skôr ako tradičný javorový list a ich trochu nepravidelné tvary im dodávajú na nevšednej zaujímavosti.

24,99 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Ako trpasličia odroda je Beni-Maiko vynikajúcim exemplárom pre tvorbu bonsajov a bola preukázaná aj ako ideálna odroda, ktorá sa dobre prispôsobuje výsadbe v nádobách a črepníkoch.

Po zasadaní a až do dospelosti zostáva dosť nízka a v dospelosti dosiahne výšku len asi 6 stôp. Darí sa mu na plnom slnku až v polotieni a je tolerantný voči pôdam s pH v rozmedzí od kyslého po neutrálne, dobre sa znáša aj s hlinitými a piesčitými verziami pôdy. Najkrajšiu a najsýtejšiu farbu dosiahnete pomocou umiestnenia na tienisté stanovište.

Výška dodávanej rastliny: 45 cm
Dodávané v kontajneri: ø19

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info