Paradajka San Marzano

Paradajka San Marzano

Paradajky San Marzano sa považujú za jednu z oficiálnych odrôd používaných v Taliansku ako podklad na autentickú neapolskú pizzu.

1,49 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Paradajky San Marzano sú malé, tenšie, pretiahnutého a oválneho tvaru, podobného vzhľadu ako roma paradajky, ale so špicatým ukončením. Šupka je hladká, tmavočervená, ľahko sa lúpe a po stlačení sa mierne napne, ale znova vráti do pôvodného stavu. Dužina je pod pokožkou pevná, hustá a jasne červená s polotuhou konzistenciou. V dužine sú dve semenné komory naplnené niekoľkými malými semenami, čím je jedinečná v porovnaní s inými odrodami, ktoré zvyčajne obsahujú štyri až päť komôr. Paradajky San Marzano majú nízky obsah vlhkosti s miernou aciditou a sladkú, bohatú a komplexnú džemovú príchuť.

TIP: Zálistky odstraňujme vždy smerom dohora, nikde nie opačne, pretože tým predlžujeme ranu.

Využitie

Okrem použitia ako čerstvé plody, paradajky San Marzano sú skvelé aj konzervované a po konzervácii či zaváraní majú jemnú textúru. Je dôležité poznamenať, že autentické a certifikované konzervované paradajky San Marzano sú vždy lúpané a celé alebo vo forme filiet, nikdy nie sú nakrájané na kocky.

Okrem konzervovania môžu byť paradajky San Marzano tiež vysušené a pomleté na prášok alebo tvoriť základ pre paradajkovú pastu a omáčku na rôzne použitie. Paradajky San Marzano sa dobre párujú s bylinkami, ako je bazalkapetržlenoregano, so syrmi typu mozzarella a kozí syr, s tuhším mäsom, ako je hovädzie, teľacie alebo bravčové mäso, cesnakom, cibuľou a balzamikovým octom.

Skladovanie

Po dozretí vydržia paradajky San Marzano 2 - 3 dni pri izbovej teplote. Varené alebo nakrájané čerstvé paradajky by sa mali skladovať v dobre uzatvorenej nádobe a môžete ich uchovávať v chladničke až jeden týždeň.

Výška dospelej rastliny: 1,2 m
Spona: 60x60 cm
Dodávané ako: Priesada v kvetináči
Veľkosť kvetináča: Ø10,5 cm

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info