Mäta 'Ananás'

Mäta 'Ananás'

NOVINKA

Vyznačuje sa atraktívnymi, pestrými listami, zvyčajne s bielymi okrajmi, ktoré dorastajú až do výšky jednej stopy. Listy sú hrboľaté a chĺpkaté a ich biele okraje môžu pôsobiť dojmom, akoby mali volániky. Je dôležité všetky dodatočné neželané stonky odrezať. Ak ich necháte dorásť, zelené listnaté stonky prerastú pestro sfarbené a mäta sa zmení. Výsledok bude stále chutný, ale namiesto ananásovej to bude mäta jablková - Apple Mint!

2,59 € s DPH

Dostupnosť: Nedostupné

Črepník s veľkým povrchom pomáha mäte bohato rásť. Mäty vypestované na mieste, ktoré má päť až šesť hodín slnka, majú lepšiu farbu a chuť. V horúcich letných oblastiach pomáha neskorý popoludňajší tieň a miernejšia zálievka. Na konci jesene zasaďte mätu ananásovú do zeme a na jar bude svieža a v plnej sile. Možno ju budete musieť na jar rozdeliť. Keď mäta prestane produkovať lístky, je načase preriediť korene.

Názov: Mentha suaveolens Ananasminze
Stanovisko: slnečné, polotieň
Využitie: Existuje množstvo spôsobov použitia mäty ananásovej, vďaka ktorým sa táto univerzálna rastlina oplatí pestovať. Používajte ju v nápojoch, ako atraktívnu dekoráciu, v potpourri a v akomkoľvek pokrme, ktorý vyžaduje mätovú príchuť. Vytvára atraktívnu a voňavú pôdnu pokrývku a dobre rastie aj v nádobách a závesných košoch.
Priemer kvetináča: Ø10,5

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info