0917 460 396

info@skalnicky.eu

Výstavba a výsadba zeleninových záhrad

Štruktúra vašej zeleninovej záhrady nemusí byť úplne funkčná, ale mala by vyzerať dobre a prinášať dobrý pocit. Vybudovanie dekoratívnych oblúkov a zopár konštrukcií na paradajky nielenže prinesie vašej záhrade profesionálny vzhľad, ale napomáha produkcii aj ďalších plodín. Koniec koncov, je to vaša zeleninová záhrada, nielen kus pôdy, ktorý budete kultivovať.

Výstavba a výsadba zeleninových záhrad

Funkčnosť je prvoradá

Najznámejšie formy záhradných štruktúr sú tie, ktoré sú postavené tak, aby podporovali rastliny a dali im priestor na šplhanie sa, udržiavali hmotnosť urodených plodín a ďalších rastlín.Vybudovanie oporných klietok a stĺpikov vám umožňujú dosiahnuť vertikálnu záhradu, ktorá zvyšuje produkciu na štvorcový meter, pretože budete mať viac miesta na pestovanie v zemi.Zelenina ako uhorky, hrach, paprika a baklažány potrebujú veľa pri raste veľa podpory. Pestovanie tejto zeleniny nad zemou nielenže produkuje kvalitnejšie plody, ale ju aj chráni pred hmyzom nachádzajúcim sa v pôde. Navyše plody budú s menšou pravdepodobnosťou hniť, ak budú vysadené práve týmto spôsobom. Budovanie ďalších podporných konštrukcií, ako sú závesy a klietky, pomôže pri zvyšovaní odolnosti a pevnosti vašich rastlín.

Zvoľte si štruktúru

Ak máte v pláne nakupovať veci pre vašu záhradu online alebo v záhradnej predajni, určite vás upúta, koľko možností existuje, pokiaľ ide o záhradné konštrukcie. Záhradné štruktúry sa môžu líšiť najmä z hľadiska formy a funkcie, pretože nielenže veľmi dobre podporujú rastliny pri raste, ale aj vaša záhrada vďaka nim vyzerá dobre. Najlepšia záhrada nie je len krásna, ale tiež zvyšuje zdravie v nej vysadenej a dopestovanej zeleniny.

Forma je takisto dôležitá

Existuje veľmi veľa možností, pokiaľ ide o stavbu vašej zeleninovej záhrady, najmä ak je váš cieľ čisto estetický. Môžete vytvoriť ornamenty, ako sú oblúky, mrežoviny alebo klenby, aby ste svoju záhradu skrášlili. Môžete dokonca vybudovať steny alebo zádveria na ohraničenie vašej záhrady pre jej krajšiu vizualizáciu.


V záhradách, ako sú tieto, môžete okrem zeleniny vypestovať aj iné, okrasné druhy rastlín. Môžete pestovať nádherné kvety na zakrytie mriežok, alebo vybrať kvety, ktoré majú rady slnko a prilákať tak užitočný hmyz.Príkladom sú trúbkovce, ktoré sú nielen krásne, ale prilákajú do vašej zeleninovej záhrady aj včely. Keďže chcete tiež prilákať užitočné tvory, môžete si v záhrade postaviť vtáčí bazén alebo búdku pre vtáky. Ak sa zameriavate na ekologické záhradníctvo, vtáky vám pomôžu eliminovať škodcov. 

Pokiaľ bude vaša záhrada atraktívna pre vtáky a iný užitočný hmyz, určite strávia vo vašej záhrade veľa času a odvďačia sa vám tým, že zničia a zbavia vás škodcov.

Podpora rastlín

Podpory pre rast rastlín sú nevyhnutnou záhradnou štruktúrou, a preto je potrebné ich správne používať na dosiahnutie maximálnych výsledkov. To neznamená, že postavíme oporné tyče alebo zasadíme klietky do zeme a necháme rastlinu, aby si s tým poradila. 

Existujú aj iné materiály, ako sú rastlinné úväzy, jutové šnúry alebo špagáty, ktoré môžete použiť na uviazanie rastlín na klietky alebo tyče, ale neviažte ich príliš tesne.Ďalšou veľkou podporou, pokiaľ ide o výsadbu zeleninových záhrad, sú zapichovacie podpory. Uistite sa, že ich správne osadíte do zeme a umiestnite ich trochu ďalej od hlavnej rastliny, aby ste zabránili poškodeniu koreňov.

 • Anacyclus depressus "GARTENZWERG"

  Anacyclus patrí do čeľade astrovitých. Je to veľmi zaujímavá...

  OPÄŤ V PONUKE

  2,39 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Paradajka MINIBEL

  Rýchlo rozvetvujúca sa odroda hojne produkujúca chutné, malé guľaté...

  PESTOVANÉ BEZ CHEMICKÝCH PRÍPRAVKOV NOVINKA VHODNÉ NA BALKÓN

  1,26 € s DPH

  Dostupnosť: Vypredané

 • Orlíček "CAMEO" mix (Aquilegia flabellata Cameo mix)

  Nízky skalničkový druh orlíčka. Mix farieb. Veľmi pekný hlavne v...

  2,39 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Olea europea - MEGARON

  Vždyzelený strom dorastajúci do výšky 5-10 metrov s nízkym kmeňom....

  NOVINKA

  23,99 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Cuketa PATIO STAR

  Nádherná cuketa vhodná na pestovanie vo vo veľkých kvetináčoch....

  PESTOVANÉ BEZ CHEMICKÝCH PRÍPRAVKOV NOVINKA VHODNÉ NA BALKÓN

  5,99 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Ziziphus jujuba - LANG

  Čínska datľa je opadavý nízky stromček, ktorý dorastá do výšky cca...

  Odporúčame NOVINKA

  53,99 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Paradajka INDIGO ROSE

  V skorom štádiu tmavá ako baklažán a vďaka neskoršej zmene farby je...

  PESTOVANÉ BEZ CHEMICKÝCH PRÍPRAVKOV NOVINKA

  4,19 € s DPH

  Dostupnosť: Vypredané

 • Granátove jablko WONDERFULL

  Rastlina pochádza z oblastí blízkeho východu, odkiaľ sa rozšírila...

  NOVINKA

  29,99 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Physalis ANANÁS

  Oranžovo žlté plody. Má príjemnú sviežu, sladkokyslú chuť a má...

  NOVINKA

  3,59 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

 • Skalná ruža MIX (Sempervivum MIX)

  Ponúkame vám mix skalných ruží. Majú nádherné sfarbenie, ktoré sa...

  Odporúčame

  1,79 € s DPH

  Dostupnosť: Nedostupné

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info