Späť

10 dôvodov, prečo by vo vašej záhrade nemala chýbať Delosperma

Pridal: Pridané: 05.06.2016 22:01:53

05 Jún 2016

Delospermy sú sukulentné rastliny - trvalky, ktorých pôvod siaha až do južnej Afriky. Vyznačujú sa svojim jednoduchým vzhľadom, v ktorom je však ukrytých veľa prekrásnych prvkov. Známe heslo „V jednoduchosti je krása“ môže platiť aj vo vašej záhradke. Zadovážte si Delospermy z nášho e-shopu a osviežte tak svoj exteriér. Týchto 10 dôvodov vás zaručene presvedčí!

10 dôvodov, prečo by vo vašej záhrade nemala chýbať Delosperma

Sú nenáročné na starostlivosť

Delospermy sú vhodné nielen pre skúsených záhradkárov, ale vďaka svojej nenáročnosti sú priam stvorené aj pre začiatočníkov. Nevyžadujú prílišnú starostlivosť – stačia im základné úkony, ktoré zvládne každý a budú kvitnúť aj napriek tomu. Veľmi vhodné sú aj pre deti, ktoré chcete zasvätiť do tajomstva rastlín a kvetov. Ich neustále kvitnutie bez väčšej námahy vás rozhodne poteší!

Ide o sukulent

Keďže ide o sukulentné trvalky, nevyžadujú zalievanie a ani hnojenie. Vďaka svojej hrubej stonke a mäsitým listom sú veľmi odolné a prežijú aj v náročnejších podmienkach. Netreba ich však zanedbávať! Vašu občasnú starostlivosť a lásku odmenia sýtymi farbami, ktoré vám oživia deň!

Kvitne prakticky neustále

Mnoho kvetov nemá možnosť ukazovať svetu svoju krásu počas celého roka. Delospermy však kvitnú prakticky neustále, a tak vašej záhradke dodávajú život a farebnosť aj počas zimy! Vďaka svojej odolnosti sú dokonalou trvalkou počas celého roka!

Nesmierne množstvo farebných variantov

Delospermy sú akýmisi maliarmi. Exituje ohromné množstvo najrôznejších farebných variantov, z ktorých si vyberie aj ten najnáročnejší záhradkár. Ide teda o obrovskú výhodu, pokiaľ chcete svoju záhradku smerovať k jednému farebnému štýlu, alebo pokiaľ jej chcete dodať farebný kontrast. Teplé farby ako oranžová či červená, ale aj tie studené, akými sú modrá či fialová príjemne osviežia vašu záhradku!

Milujú slnko

Čím viac slnka Delosperma dostáva, tým viac a bujnejšie kvitne. Venujte teda pozornosť tomu, aby boli tieto rastlinky umiestnené na dosah svetelným lúčom. Zabráňte ostatným rastlinám, aby im tieto lúče brali a Delospermy sa vám odvďačia dych berúcim tempom kvitnutia!

Sú odolné voči mrazu

Odolnosť týchto trvaliek je úžasná, a to najmä vďaka svojej stabilnej stavbe a pôvodu. Veľmi dobre sa popasujú nielen s vysokými teplotami, neublíži im dokonca ani mráz! Pokojne prezimujú a vy sa môžete tešiť z ich krásnych kvetov!

Nie sú náročné na pôdu

Juhoafrický pôvod Delospierm im umožňuje prežiť aj v nie príliš kvalitnej pôde. Nemusíte teda kupovať rôzne drahé substráty, týmto rastlinkám stačí obyčajná pôda. Môžete si ich tak zasadiť prakticky kamkoľvek a inteligentne tak oživiť svoju záhradku.

Vhodné aj pre strešné záhrady

Keďže ide o nenáročné rastlinky, sú veľmi vhodné aj pre strešné záhrady. A nielen pre ne – zasadiť si ich môžete na ľubovoľné miesto. Netreba však zabúdať na to, že musia mať čo najlepší prístup k slnečným lúčom. A práve strešné záhrady im túto podmienku umožňujú, vďaka čomu budú rásť ako z vody!

Imúnna voči chorobám

Delosperma sa rokmi evolúcie vyvinula na naozaj odolnú rastlinku. Je imúnna voči chorobám – nemusíte sa teda obávať jej napadnutia. Nie je potrebné používať rôzne prípravky na prevenciu a ani hnojivá – Delospermy si poradia aj bez nich!

Široký výber

Delospermy patria k veľmi obľúbeným produktom nielen na našom e-shope. Široký výber farieb, typov, ako aj rýchlo rastúce alebo pomaly rastúce Delospermy – vyberie si naozaj každý! My vám ponúkame naozaj veľké množstvo Delospierm. Neváhajte a vyberte si z nášho sortimentu presne takú, ktorá sa vám páči najviac!

Celú našu ponuku Delosperiem nájdete TU.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info