Pampová tráva 'Pink Feather' (Cortaderia se. 'Pink Feather')

Pampová tráva 'Pink Feather' (Cortaderia se. 'Pink Feather')

NOVINKA

Vďaka pôsobivej veľkosti, pôvabnému vzhľadu, húževnatej odolnosti a nádherným kvetom sa Cortaderia selloana, známa aj ako Pampová tráva, stáva jednou z najuznávanejších rastlín pri vysádzaní. Vysoké, ružovo sfarbené perovité kvety sa koncom leta objavujú nad veľkými trsmi listov s ostrými hranami a stredne zelenou farbou. Táto neobvyklá ružová forma vyzerá nádherne, ak ju zasadíte priamo k vode alebo umiestnite uprostred slnečného, vhodne priepustného trávnika. Vo všeobecnosti kvitne o týždeň alebo dva skôr ako biela verzia.

5,79 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skutočná šou sa ale začína v polovici leta, keď sa nad listami objavia úžasné kvety, nádherné 30 cm vysoké chochlíky. Listy sú úzke a usporiadané do hustej fontány ako trsy. Nádherný pohľad pretrváva až do zimy - kvety vydržia až do chladnejšieho počasia a lístie sa zmení na zlatohnedé pri prvých mrazíkoch a príchode chladnejšieho počasia.

Cortaderia selloana vyžaduje len malú starostlivosť, chochlíky môžu byť odstránené po zimných mesiacoch tesne pred začiatkom nového rastového obdobia na jar. Vďaka rýchlemu rastu vytvára skvelú kulisu na skrytie nevzhľadných pozadí. Zasadená do živého plotu vytvára formovateľnú bariéru. Vyzerá skvele pri kombinácii a palmami, borovicami a inými trávovinami.


Samičie verzie majú širšie a plnšie kvety - samčie sú tenšie a predĺženejšie. Táto záhradná kráska vzbudzuje pozornosť všade, kde sa len použije.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info