Šalvia lekárska 'Tricolor'

Šalvia lekárska 'Tricolor'

NOVINKA

Tento kultivar šalvie obyčajnej prináša v záhrade dvojaký úžitok: ako kulinárska bylina aj ako okrasná trvalka. Listy sú nádherne farebné (zelená, ružová, krémová a fialová farba) a vytvárajú nízky, vždyzelený zhluk. Začiatkom leta sa objavujú púčiky fialovo modrých kvetov. Vynikajúca v zmiešaných nádobách. V polovici leta vytvára nádherné modré až levanduľové kvety, veľmi atraktívne pre motýle.Je šalvia trikolóra jedlá? Absolútne! Jej príchuť je rovnaká ako v prípade akejkoľvek šalvie obyčajnej a lístky sa dajú ľahko nahradiť v akomkoľvek recepte, ktorý vyžaduje šalviu.

2,59 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Rastie v priemerne suchej, stredne vlhkej a dobre priepustnej pôde na plnom slnku. Znáša veľmi mierny tieň, najlepšie sa jej však darí na plnom slnku. Má tendenciu sa rozrastať, najmä ak je pestovaná na inom stanovišti, ako je plné slnko. Mokrá pôda ju môže zničiť.

Zmiešajte s trvalkami v okrajoch alebo skalkách. Vynikajúci v bylinkových alebo zeleninových záhradách.

Názov: Salvia officinalis Tricolor
Výška: 30cm
Stanovisko: slnečné
Využitie: Hodí sa k rybám, jahňacine, bravčovému mäsu, k olivovému oleju a paradajkám, ale aj k broskyniam, hruškám a modrým plesňovým syrom. Jej chuť je však veľmi výrazná, podobne ako chuť saturejky alebo tymianu, preto ju pri varení používame len v malých dávkach .
Priemer kvetináča: Ø10,5

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Vhodná kombinácia s:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info