Srdcovka nádherná 'Cupid' (Dicentra spectabilis Cupid)

Srdcovka nádherná 'Cupid' (Dicentra spectabilis Cupid)

NOVINKA

Určite sa zamilujete už na prvý pohľad do Dicentra spectabilis 'Cupid' - s pevnými a vankúšikovitými kvetmi v tvare srdca, bledoružovej farby, kývajúcich sa na klenutých stonkách, a tento malý poklad je hodný váženého miesta v srdci každého záhradníka. Silnejšie členité lístky, kompaktnejšie na výšku ako iné odrody Dicentry, vytvoria úhľadnú malú kôpku, ktorá bude v črepníkoch pôsobiť roztomilo - alebo rovnako rozkošne aj na prednej strane vašich záhonov a kvetinových polí.

4,79 € s DPH

Dostupnosť: Nedostupné

Tak ako všetky Dicentry, aj „Cupid" uprednostňuje mierne zatienené miesto alebo priame slnečné lúče. Položte ju na vhodné miesto s primerane bohatou a vlhkou, ale dobre priepustnou pôdou - a táto bylinná trvalka sa bude rok čo rok vracať k príjemnej záplave kvetov už počas neskorej jari. Jemná krása týchto kvetov dodáva kyticiam dokonalý vzhľad, takže ak pestujete rezané kvety, určite budete chcieť vo svojom kvetinovom záhone nájsť miesto aj pre tohto malého bojovníka.

Cupid, dosiahne výšku cca 60 cm. Môže sa použiť na zmiešané kvetinové a trvalé záhony, kde iné rastliny prevezmú vládu, keď Cupid prestane kvitnúť. Pretože je to malý kríček, bude veľmi dobre vyzerať aj v kvetináčoch, ako doplnok pre iné rastliny alebo ako solitér.
Nádherné kvety sa dajú použiť aj do kytíc a vydržia pomerne dlho.

V záhonoch sa jej bude dariť spolu s mnohými rôznymi druhmi trvaliek a tráv, ktoré uprednostňujú slnečné miesta a časom po odkvitnutí zakryjú kompletne priestor.
Medzi rastliny, vhodné na tento účel, patrí Lavendula angustifolia alebo Geranium hybrid Patricia.
Ak ju vysadíte na viac tienisté miesto, dokonale ju budú sprevádzať paprade.

Výška rastliny: do 60cm
Farba kvetu: ružová
Doba kvitnutia: VI., VII.
Stanovisko: polotieň, tieň
Rod: Dicentra
Veľkosť kontajneru: K13
Latinský názov: Dicentra spectabilis Cupid

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Vhodná kombinácia s:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info