0917460396

 

info@skalnicky.eu

Konvalinka voňavá (Convallaria majalis)

Konvalinka voňavá (Convallaria majalis)

NOVINKA

Je to trvalka, dorastajúca do výšky 25 cm, ktorá vytvára rozsiahle kolónie. Každá rastlina má 2 až 3 paralelne žilnaté, kopijovito vajcovité až eliptické zelené listy. Na jar vyrastá zo stredu každého trsu listu vzpriamená až mierne klenutá kvitnúca stonka. Na jej konci je strapec voľných, zvončekovito tvarovaných a sladko voňavých bielych kvetov, ktoré kvitnú až takmer do druhej polovice jari. Každá racema zvyčajne obsahuje 5 - 10 kvetov.

2,79 € s DPH

Dostupné od: 15.04.2021

Ľahko sa pestuje na vlhkých, úrodných, organicky bohatých, dobre priepustných pôdach v polotieni až plnom tieni. Najlepšie sa jej darí v polotieni a na polo slnečnom mieste. Za optimálnych rastových podmienok sa rýchlo rozšíri rizómami, chová sa takmer ako burina, a vytvára v okolí husté kolónie. Toleruje široké spektrum pôdnych podmienok vrátane suchých a ílovitých pôd. Ide o rastlinu s dlhou životnosťou, ktorá sa ľahko naturalizuje aj v lesných oblastiach a môže sa jej dariť bez akéhokoľvek zásahu človeka po dlhé roky.

Najlepšia alternatíva ako krytie pôdy pre tienisté oblasti, kde je požadované agresívne šírenie rastlín. Nie je ideálna pre tienisté oblasti skaliek alebo hranice záhonov. Populárna rezaná kvetina. Dobre sa jej darí v tieni stromov a kríkov.

Výška rastliny: do 25cm
Šírka rastliny: 20cm
Farba kvetu: biela
Doba kvitnutia: IV., V.
Stanovisko: polotieň, tieň
Rod: Convallaria
Veľkosť kontajneru: K9
Latinský názov: Convallaria majalis

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info